Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2'nci Lig'de mücadele eden Amedspor, İbrahim Cezayir istifasının ardından boşalan teknik direktörlük görevi için Oktay Derelioğlu ile anlaştı. Karagümrük aly yapısından yetişen ve Beşiktaş Kulübü'nde bir dönemin en popüler futbolcularından biri olan Oktay Derelioğlu, Amedspor Başkanı Metin Kılavuz ve Yönetim Kurulu üyelerinin katıldığı Şehmus Özer Spor Tesisleri'ndeki törende sözleşmeye imza attı.

DERELİOĞLU: ZORLU SÜRECİ ATLATACAĞIZ

Sözleşmeyi imzalamasının ardından konuşan yeni teknik direktör Derelioğlu, "Amedspor gibi değerli bir camiaya hoca olarak gelmiş olmaktan son derece onurlu ve gururluyum. İnşallah kalan haftalarda taraftarlarımızın destekleriyle bu zorlu süreci birlikte aşacağımıza inancım tamdır" dedi. Amedspor Başkanı Metin Kılavuz da yaptığı konuşmada Derelioğlı ile yapılan anlaşmanın önemine işaret ederek, "Oktay Derelioğlu hocanın takımın başına getirilmesi zorlu sürecin aşılmasında önemli olacaktır. Amedspor camiasına hayırlı olsun" dedi.

AMEDSPOR 15'İNCİ SIRADA

Amedspor, ligde son 4 maçta yalnızca 1 puan alarak, 27 maç sonunda 28 puan toplayabildi. Amedspor, düşme hattının 3 puan üzerinde 15’inci sırada yer alıyor. İbrahim Cezayir, geçtiğimiz pazar günü Amedspor’un kendi sahasında Pendikspor karşısında aldığı 3-2 yenilgiden sonra istifası etmişti. (M.A)