Türkiye'de rock müziğin önemli davulcusu Sefa Ulaştır yaşamını yitirdiği haberini Twitter’dan duyuran Ulaştır’ın grubu Kurtalan Ekspres, “Bagetlerin efendisi yaşam denilen uykudan uyandı. Mekânın cennet olsun büyük yürekli yol arkadaşımız. Can dostumuz. Seni çok özleyeceğiz” notunu düştü.

Ulaştır'ın ölüm haberi ardından Flört grubunun solisti Ozan Kotra da şu mesajı paylaştı:

ne"Cem Karaca ve Dervişan'ın efsane davulcusu, sevgili Sefa Ulaştır Ağabeyimiz vefat etmiş. Harika bir müzisyen, çok iyi bir dost ve ağabeydi. O harika şarkılarda çaldığı müthiş partisyonlarla ve sıcacık gülüşüyle, kalbimizde yaşamaya devam edecek. Ruhu şad olsun."

SEFA ULAŞTIR KİMDİR?

İlk olarak 12 yaşında Beyblonlar adında grupla çalıştı. Kendisi uzun yıllar Cem Karaca ve Erkin Koray`la da çalışmıştır. Şubat 1975'te Cem Karaca'nın en önemli eserlerinden biri olan "Tamirci Çırağı", "Mutlaka Yavrum/Kavga" 45'liğinde yer aldı.

Cem Karaca'nın, tamamı yeni şarkılardan oluşan ilk uzunçaları "Yoksulluk Kader Olamaz" albümünde, yine Sefa Ulaştır vardı. Bu albümde Karaca besteleri dışında, ünlü şairlerin şiirleri de bulunmaktaydı. Cem Karaca ve Dervişan, 1978'in başında 1 Mayıs plağından sonra yollarını ayırdılar.

1975 yılında da Barış Manço&Kurtalan Ekspres’in Tarsus konserinde çalmıştır. Daha sonra Cem Karaca&Dervişan’da çaldı. Dervişan’ın kurucularından olan Sefa Ulaştır, Cem Karaca öldükten çok sonra Dervişan’ın yeni jenerasyonunda davul çaldı.